HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı - Samsun Haberleri

Samsun'da 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa eden bürokratlar ve kamu görevlileri adeta istifa rüzgarı estirdi. Çeşitli kurumlarda görev yapan 9 kişi milletvekili aday adayı olacaklarını söyleyerek istifalarını gerçekleştirdi.

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun Haber | Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği üzere 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve bürokratlar için istifa etme süresi bugün mesai saatinin bitimiyle sona erdi. Aday adaylığı başvuruları ise AK Parti'de 29 Nisan, Cumhuriyet Halk Partisi'nde 7 Mayıs, Milliyetçi Hareket Partisi'nde ise 3 Mayıs tarihlerinde sona erecek.

İŞTE 10 İSİM

Samsun'dan milletvekili aday adayı olmak üzere bugüne kadar istifa edenlerin isimleri şu şekilde: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, TKDK İl Koordinatörü Bülent Turan, İçişleri Bakanlığı KİHBİ Özel Kalemi Zeynep Karagöl, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Fatih Özkan, Kavak Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Seven, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Tüm Hizmet Sen Bölge Başkanı Muradiye Ergin.

Zerrin SOMUNCU

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}