HaberlerÇarşamba HaberleriÇarşamba Kitap Fuarı başlıyor

Çarşamba Kitap Fuarı başlıyor - Çarşamba Haberleri

Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl 6. düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı, 4 Mayıs'ta kapılarını açıyor

Çarşamba Kitap Fuarı başlıyor

Çarşamba Belediyesi Ali Fuad Başgil Etkinlikleri kapsamında bu yıl 6.’sı düzenlenenÇarşamba Kitap Fuarı 4-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Abdullahpaşa Meydanı’nda kurulan bin 800 metrekare kapalı alanda gerçekleştirilecek fuara yerel ve ulusal onlarca yayınevi ve yazar katılıyor. Fuar, 4 Mayıs Cuma günü saat 14.00’da ziyaretçilerini bekliyor olacak.

TÜM HALKI DAVET ETTİ

Tüm halkı kitap fuarına davet eden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “2007 yılında başlattığımız Ali Fuad Başgil Kültür etkinliklerine 6 yıl önce Çarşamba Kitap Fuarı’nı da dâhil ettik. Çarşamba’nın büyük bir değeri olan Ali Fuad Başgil adına düzenlediğimiz kitap fuarını devam ettiriyoruz. 30 binden fazla ilk ve ortaöğretim öğrencisi bulunan ilçemizde eğitime büyük önem veriyoruz. halihazırda hukuk fakültesi, iletişim fakültesi, insan ve toplum bilimleri fakültesi ile meslek yüksek okullarının bulunduğu Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde yaklaşık 5 bin yüksek öğretim öğrencisi eğitim görüyor. Bölgenin merkezi konumunda bulunan Çarşamba’da, kültür ve eğitime katkı sağlamayı bir amaç olarak gören anlayışımızla hareket ediyoruz” dedi.

CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

107 yazar/şair ve 110 yayınevinin katıldığı fuarda kitapseverleri panel, söyleşi ve imza günleri bekliyor. Fuara Yavuz Bahadıroğlu, Haydar Ergülen, Fatih Duman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Cansu Canan Özgen, Tarık Tufan, Şükrü Erbaş, Kaan Murat Yanık, Adem Özköse, Sadık Yalsızuçanlar, Timuçin Çevikoğlu, Ferdi Bişkin, Ali Nuri Türkoğlu, Sıddık Akbayır, İsmail Kılıçarslan, Serdar Tuncer ve Soner Yatgın gibi şair ve yazarlar katılıyor.

SIRADAKİ HABER
}