HaberlerSAMDOB'tan Opera Atölyesi

SAMDOB'tan Opera Atölyesi

SAMDOB ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak projesi olan 'Opera Atölyesi' eğitim etkinliği Emrullah Efendi Ortaokulu'nda gerçekleşti

SAMDOB'tan Opera Atölyesi

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) koro sanatçıları ve piyanistten oluşan ekip, Emrullah Efendi Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Yetişen nesillere opera kültürünü tanıtmak ve sevdirmek için hayata geçirilen proje 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü ders saatleri sırasında gerçekleşti.

ENSTRÜMANLARI TANIDILAR

“Opera Atölyesi” eğitim etkinliği projesi kapsamında Samsun Devlet Opera ve Balesi okullara, soprano, mezzo soprano, tenor, bas- bariton gibi farklı ses renklerine sahip solistler, bir piyanist ve gidilecek olan okulların salon kapasitesine göre çeşitli yaylı ve üflemeli enstrümanlardan götürülüyor. Koro sanatçıları ses renklerini tanıtırken, orkestra sanatçıları da enstrüman tanıtımı yapıyor. Ekip ayrıca öğrencilere mini bir konser de veriyor. Proje sayesinde binlerce öğrenci opera, bale ve klasik müzik kültürüyle tanışma fırsatını yakalıyor. Daha önce hiç opera, bale veya senfonik eser seyretme imkanı olmayan minikler profesyonellerden hem merak ettikleri soruların cevaplarını alıyor hem de kısa bir konser dinleme imkanı buluyor.

SIRADAKİ HABER
}