HaberlerSamsun HaberleriAtık su arıtma tesisi yenileniyor

Atık su arıtma tesisi yenileniyor - Samsun Haberleri

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Bafra Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin 26 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Atık su arıtma tesisi yenileniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Bafra Belediyesi tarafından 20 yıl önce yaptırılan Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin rehabilitasyon inşaatı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İnşaatın 7 milyon liraya mal olacağını ifade eden Demircioğlu, ” Bafra Belediyesi tarafından ilçe merkezinin evsel nitelikli atık suların arıtılması amacıyla 1998 yılında işletmeye alınan ve yaklaşık 71 bin metrekare alan üzerine kurulan Atıksu Arıtma Tesisi'nin yıllara bağlı olarak kullanımı sonucunda bakım e onarım yapılmasına karar verildi. SASKİ Genel Müdürlüğü teknik ekiplerince ihtiyaç kalemleri tespit edildi. Bafra Atıksu Arıtma Tesisinin revize inşaatı çalışmalarına 5 ay önce başlandı. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

EYLÜLDE TAMAMLANACAK

Yapılan ihale kapsamında mevcut Atıksu Arıtma Tesisi'nin inşaat, mekanik ve elektrik işleri olmak üzere günümüz teknolojisine uygun ekipman ve tasarım ile revize edileceğini vurgulayan Demircioğlu, "Tesisin bütünlüğü ve güvenliği açısından önem arz eden, bahçe duvarı inşaatı, tesisi oluşturan binaların su yalıtımları ve çatı aktarımları ile havuzların sıyırıcı köprü yürüyüş yollarının beton kaplama çalışmaları ve çitler tamamlandı. Tesisin 26 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}