HaberlerÇocuklar 'Cennet'i tanıdı

Çocuklar 'Cennet'i tanıdı

'Samsun'un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi' kapsamında 20 ortaokul öğrencisi, deltada kamp yaptı

Çocuklar 'Cennet'i tanıdı

Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı'nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygulanan 'Samsun’un İklim Değişikliğine Adaptasyonu Sürecinde Kızılırmak Deltası Su Yönetiminin Modellenmesi Projesi' kapsamında 20 ortaokul öğrencisi, 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde deltada kamp yaptı

FARKINDALIK ARTIRILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğiyle düzenlenen kampa Fahrettin Ulusoy Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerden 20 öğrenci ve 2 fen bilgisi öğretmeni katıldı. Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti’nde 2 gün olarak düzenlenen kamp süresince bir dizi etkinlik yapıldı, çocukların doğal yaşam, ekoloji, çevre, sürdürülebilirlik ve doğadaki etkileşim alanlarında farkındalıkları arttırılmaya çalışıldı.

DOĞA SEVGİSİ

Kuş Halkalama Merkezi ve Yaban Hayvanları Tedavi Merkezi’nde veteriner hekimler tarafından bilgilendirilip, tedavisi süren hayvanları ziyaret eden grup, kuş türleri, yılkı atları ve mandalar başta olmak üzere delta sakinlerini yakından görerek gözlemlerde bulundu. Subasar Ormanı ve Leylek Ormanı Gezisi yapıldı. Gözlem yapabilmeleri için her bir öğrenciye dürbün temin edildi. Halk eğitim merkezi eğitmeni nezaretinde doğal ağaç yaprağı üzerine leylek figürü resmedildi. TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllülerince çeşitli atölye çalışmalarıyla, çocuklarda doğa sevgisinin pekiştirilmesi sağlandı.

DEVAM EDECEK

Proje süresi içerisinde doğa kampları devam edecek. 2-3 Mayıs 2018 Canik İnönü Ortaokulu ve 7-8 Mayıs 2018 Ladik İmam Hatip Ortaokulu deltada kamp yapacak.

SIRADAKİ HABER
}