HaberlerÇocuğunuz sürekli öksürüyor mu?

Çocuğunuz sürekli öksürüyor mu?

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ali Şimşek, 'Çocuğunuzun farklı hastalıklara bağlı olarak sürekli öksürüyorsa, bunun nedenleri mutlaka tespit edilmeli' dedi

Çocuğunuz sürekli öksürüyor mu?

Nezle, grip, soğuk algınlığı ve bunun akabinde başlayan öksürüğün çocukların günlük hayatını olumsuz etkilediğini belirten Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ali Şimşek, ailelere önemli uyarılarda bulundu.

TEDAVİ SÜRECİ ÖNEMLİ

Doktor Şimşek, “Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle ve bunun gibi sağlık problemleri yaşam kalitesini düşürüyor. Ev dışında vakit geçiren çocuklarda alerjik nezle nedeniyle; hapşırma krizleri, burun akıntısı ve kaşıntısı sık görülüyor. Bu çocuklarda açık havada, yeşillik alanlarda ve ormanda görülen bitkilere bağlı olarak alerjik nezle şikayetlerinin artmasına neden olduğu görülüyor. Alerjik nezleye polenlerin yanı sıra evdeki toz, hayvan tüyleri, tütün dumanı gibi alerjenler de yol açıyor. Bunun için alerjiye neden olan alerjenlerden kaçınılmalı, eğer çocuktaki alerjik nezle polenlere karşı gelişiyorsa, tozlaşmanın sıkça görüldüğü aylarda, çocuğu yeşil alanlardan mümkün olduğunca uzak tutmak gerekiyor. Çevresel korunma yöntemlerinin yetersiz kalırsa, ilaç tedavisine başvurulur” şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}