HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a yeni havuz

Samsun'a yeni havuz - Samsun Haberleri

Samsun'da devam eden yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatı yılsonunda tamamlanması planlanıyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 'İlçemizde yüzme sporunun gelişmesi adına bu spor tesisini çok önemsiyoruz. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun' dedi.

Samsun'a yeni havuz

10 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Geçtiğimiz yıl Terme’de devam eden yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatı yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "İlçemizde yüzme sporunun gelişmesi adına bu spor tesisini çok önemsiyoruz. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi. Yaklaşık yüzde 70’i tamamlanan inşaat 16 bin metrekare alan içerisinde 3500 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçerisinde yarı olimpik havuz, çocuk havuzu, sauna ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yaklaşık 10 milyon liralık bir maliyetle yapılacak.

YÜZME ŞEHRİ OLACAK

Yetkililerle görüşen Başkan Kul, “İlçemizde yüzme sporu adına önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu yazın ilçemizde Uluslararası Açık Deniz Yüzme Yarışması yapılacak. İlçemizde yüzme sporu ile ilgilenen gençlerimizin bu spora kazandırılması için büyük bir adım. Bu adımın tabii ki de en önemli adımı yüzme eğitimi olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı dönemde bu tesisin yapılmasında ilk adımı atan Milletvekilimiz Akif Çağatay Kılıç’a ve tesisin inşaatına ara vermeden devam eden Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a çok teşekkür ediyorum”dedi.

SIRADAKİ HABER
}