HaberlerAK Parti Samsun'dan 103 aday adayı

AK Parti Samsun'dan 103 aday adayı

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, 24 Haziran seçimleri için AK Parti Samsun'dan 103 milletvekili aday adayı olduğunu belirtti.

AK Parti Samsun'dan 103 aday adayı

AK Parti Samsun'da milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erdi. Aday adaylarıyla ilgili açıklama yapanAK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yoğun bir başvuru olduğunu ifade ederek, "103 milletvekili aday adayımız müracaat yaptı. Müracaatların 21’i kadın, 82’si erkek adaylardan oluşuyor. Ayrıca 11 engelli, 9 da 25 yaş altı müracaat yapıldı. Ülke genelinde ise 7 bin 329 müracaat gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

TANITIM TOPLANTISI YAPILACAK

Müracaatların çok olmasından memnuniyet duyduklarını belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, “Vatandaşımız partimize güveniyor. Başvuru sayısının diğer siyasi partilere oranla bu denli fazla olması bizim için ayrı bir önem arz etmekte ve milletimizin bir kere daha bu büyük görevi partimize ve Cumhurbaşkanımız’a vereceğine dair bir işaret olarak görmekteyiz. 103 müracaat içerisinde mevcut milletvekillerimizin de aday adaylığının bulunuyor. Çıkmış oldukları bu kutlu yolda tüm milletvekili aday adaylarımıza bu süreçte başarılar diliyorum. Milletvekili aday adayları tanıtım toplantımız bugün saat 09.30’da Ömer Halisdemir Salonu’nda yapılacak ve adaylarımızı kamuoyuna tanıtacağız” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}