HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da FETÖ'den yargılanan hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası

Samsun'da FETÖ'den yargılanan hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası - Samsun Haberleri

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen bir hakim ve sanık, yargılandıkları mahkemece 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da FETÖ'den yargılanan hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası

Ordu'da İdari Mahkemesinde hakim olarak görev yaparken FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2016 yılında meslekten ihraç edilen İsmail Eşref B.'nin yargılanması sona erdi.Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan eski hakim İsmail Eşref B., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, toplanan deliler doğrultusunda İsmail Eşref B.'ye "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. 

FETÖ'den yargılanan şahsa 6 yıl 3 ay hapis

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan bir kişi 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan İsmail K., Emel A. ve Gülşah K.'nın yargılanması sona erdi. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan sanıklardan İsmail K., "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılırken, Emel A. ise 1 yıl 13 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gülşah K. ise beraat etti.

SIRADAKİ HABER
}