HaberlerSamsun HaberleriÖğrenciler projelerini sergiledi

Öğrenciler projelerini sergiledi - Samsun Haberleri

Samsun Atakum Anadolu Lisesinde, TUBİTAK desteğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen 'Bilim Fuarı'nda öğrenciler projelerini sergiledi.

Öğrenciler projelerini sergiledi

Bu yıl TÜBİTAK desteğiyle Atakum Anadolu Lisesinde ikincisi düzenlenen 4006 Bilim Fuarı'nda 54 öğrenci ve 8 öğretmenin hazırladığı 20 proje yer aldı. Gençlerin tablet ve internet kullanım alışkanlıklarını araştırmaya ve bilime yöneltmeye yönelik olarak hazırlanan Bilim Fuarı'nda sergilenen projeler, büyük ilgi gördü.
Bilim fuarının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Veysel Yılmaz, 'Ne mutlu ki ilk emri 'Oku' diye başlayan kutsal kitabımız ve 'İlim Çin'de de olsa alınız' diye buyuran Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem) var. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine 'Muasır medeniyet seviyesini aşmak' diye hedef gösterirken bunun yolunu da 'Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir, fendir' diyerek belirtmiştir. Öncelikle bize bu fuarı hazırlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, hepinize tek tek teşekkür ediyorum' dedi.
Serginin açılışına Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun ve öğretmenler katıldı.

Öğrenciler projelerini sergiledi

SIRADAKİ HABER
}