HaberlerTSYD'DEN SAMSUN'A ŞUBE

TSYD'DEN SAMSUN'A ŞUBE

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Olağan Kongresi'nde Samsun'a şube kurulması kararı da çıktı. TSYD Samsun Temsilcisi Avni Demir de, kurucu başkan olarak atandı ve yönetimi kurmakla görevlendirildi.

TSYD'DEN SAMSUN'A ŞUBE

ÜYE SAYIMIZ ARTTI

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Olağan Genel Kurulu İstanbul'da gerçekleştirildi. Tek liste ile yönetime talip olan mevcut başkan Oğuz Tongsir güven tazeledi. Kongrede Samsun'u da ingilendiren önemli bir gelişme aylanırken, Samsun'a şube açılması kararı çıktı. Samsun temsilcisi Avni Demir de, kurucu başkan olarak atandı ve yönetimi kurmakla görevlendirildi. TSYD Samsun Şube Başkanı Avni Demir, "Dünya Spor Yazarları Birliği AIPS’ın Türkiye’deki kolu olan Türkiye Spor Yazarlar Birliği şubesi için uzun bir zamandan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Bu çalışmalarımızı üye sayısını yeterli hale getirerek tamamladık" dedi.

SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ

Avni Demir, "Ardından ise Samsun'a şube açılması kararı çıktı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’in bu yöndeki katkıları hiçbir zaman unutulamaz. Katkıları daima minnetle anılacaktır. Şube kuruluşu ile ilgili gerekli işlemler kısa sürede tamamlanacak ve yönetimimizi oluşturacağız. Şube açılabilmesi için 33 üye şartı vardı ve Samsun'da bu sayıya ulaşıldı. Bu durum spor gazeteciliğinin önemini de ortaya koyuyor. TSYD Samsun Şubesi ile şehirde spora olan katkının da artacağına inanıyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. En kası zamanda yönetimimizi ve şube binamızı da belirleyip hizmete başlayacağız" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}