HaberlerVeliler sınavda ter döktü

Veliler sınavda ter döktü

Özel Mustafa Seven Anaokulu'nda 'Çocuğum için okuyorum' projesi kapsamında 'Okul evde başlar' kitabını okuyan anne ve babalar sınava alındı

Veliler sınavda ter döktü

Özel Mustafa Seven Anaokulu tarafından hazırlanan ve Maarif Hareketi ile uygulamaya konulan 'Çocuğum İçin Okuyorum Projesi' kapsamında okul idaresi tarafından alınan ve velilere hediye edilen Uzman Psikolog Fatih Kalkınç'ın yazdığı 'Okul Evde Başlar' kitabını okuyan anne ve babalar sınava tabi tutuldu.

BİLİNÇLİ VELİLER

Okul Müdürü Habib Alan, "Maarif Hareketi kapsamında çocuk yetiştirme konusunda velilerimizi bilinçlendirmek amacıyla okulumuz tarafından 'Okul evde başlar' kitabı velilerimize hediye edildi. Proje gereği belirlenen süre içerisinde okuduktan sonra ödüllü sınava girecekleri bildirildi. Kitabın okunması ile velilerin çocuklarına nasıl davranmaları gerekeceği konusunda bilinçlendirilmeleri, eğitim ortamlarının nasıl olacağı, çocuklarının karşılaşacağı problemlerden nasıl bir yaklaşım sergileyecekleri ve olumsuzluklara karşı nasıl bir yol izleyebileceklerini öğrenip uygulama kazanmaları için bu kitap tercih edildi. Bilinçli velilerle aydın nesil yetiştirmek hem okulun hem de ana babaların görevidir" dedi.

FAYDALI BİLGİLER

Özel Mustafa Seven Anaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Nalan Ünal ise, tüm velilerin sınava katıldıklarını belirterek, "Bu etkinlik velilerimizi çok mutlu etti, Çocuklarımıza uygulamak istediğimiz bir çok şeyi bu kitaptan öğrendik. Çocuklarımızla birlikte kitap okuma fırsatımız oldu. Son derece faydalı bilgiler öğrendik’’dedi.

SEVEN'DEN TEŞEKKÜR

Sınavda başarılı olan velilere çeşitli ödüller ve katılım belgeleri verildi. Ödül töreninde konuşan Özel Mustafa Seven Anaokulu kurucusu Op. Dr. Mustafa Seven, çocuk yetiştirmenin çok önemli bir süreç olduğunu belirterek, projeyi hazırlayıp hayata geçiren okul çalışanlarına, projeye destek veren velilere teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
}