HaberlerSamsun HaberleriOkuma Bayramı etkinliği tam not aldı

Okuma Bayramı etkinliği tam not aldı - Samsun Haberleri

Ezgililer Eğitim Kurumları, 1. sınıf öğrencileri için 'Okumak özgürleşmektir' sloganı ışığında 'Okuma Bayramı' etkinliği düzenledi

Okuma Bayramı etkinliği tam not aldı

Ezgililer Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Aksoy, Feridun Yılmaz, Genel Koordinatör Dilek Yılmaz, Okul Müdürü Haydar Ürün, idari kadro, öğretmenler ve velilerden oluşan kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği gösteri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitler anısına yapılan saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

DAMGA VURDULAR

Programda, Harf İnkılabı’nı konu alan bir sinevizyon izlendi, daha sonra miniklerin okumayla ilgili görüşlerini içeren video gösterildi. Birbirinden güzel kostümlerle sahnedeki yerlerini alan minikler, başarılı bir şekilde danslarını sundu. Miniklerin sevimli halleri ve performansları büyük alkış aldı. Ardından halk oyunları gösterisi için sahneye davet edilen 1. sınıf öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekipleri, seyirciyi coşturdu.

HEP BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİLER

Daha sonra Atatürk oratoryosu sahnelendi. Miniklerin 1. sınıf olmalarına rağmen gayet başarılı bir şekilde ortaya koyduğu performans seyirciden tam not aldı. Finali “Hayat Bayram Olsa” şarkısı ile yapan Ezgili miniklerin sempatik halleri, salonda oldukça güzel bir sinerji yarattı.

SIRADAKİ HABER
}