HaberlerAydın HaberleriYaşlı çifti ölümden itfaiye ekipleri kurtardı

Yaşlı çifti ölümden itfaiye ekipleri kurtardı - Aydın Haberleri

Aydın'da sabaha karşı meydana gelen ikamet yangınına uykuda yakalanan yaşlı çifti ölümden itfaiye ekipleri kurtardı. Evlerinin yanmakta olduğundan habersiz olan yaşlı çifti itfaiye ekipleri sırtında taşıyarak kurtardı.

Yaşlı çifti ölümden itfaiye ekipleri kurtardı

Edinilen bilgiye göre; Efeler Çeştepe Mahallesi 36 sokak üzerinde bulunan müstakil evden dumanların yükseldiğini gören çevre sakinleri Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'ne arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanmakta olan eve girerek olaydan habersiz olan yaşlı çifti uyandırıp sırtında taşıyarak evden çıkardı. Bir yandan da yangına müdahale eden ekipler yangını kısa sürede kontrol altına alıp söndürdü.
Yangının mutfaktaki aspiratörün kısa devre yapması sonucu çıktığı belirlenirken itfaiye ekiplerinin anında müdahalesi ile canlarını kurtaran Hüseyin-Ayşe Demirkapı çifti görevlilere teşekkür etti.
Yaşlı oldukları için yangınla birlikte panikleyen yaşlı çift, kendilerini sırtlarında taşıyıp yanmakta olan evden çıkaran itfaiye ekiplerine teşekkür ettiler.

Yaşlı çifti ölümden itfaiye ekipleri kurtardı

SIRADAKİ HABER
}