HaberlerMÜSİAD, Afacan Plastik'te toplandı

MÜSİAD, Afacan Plastik'te toplandı

MÜSİAD'ın aylık olağan toplantısı, Afacan Plastik'in Kavak OSB içerisindeki yeni fabrika binasında gerçekleştirildi. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi

MÜSİAD, Afacan Plastik'te toplandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi nisan ayı olağan toplantısı, Afacan Plastik'in Kavak OSB içerisinde yer alan yeni fabrika binasında, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Abanoz, ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

YENİ YERİNE TAŞINDI

Toplantıda konuşan Afacan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Abanoz, "38 yılı aşkın birikimini ve tecrübesini teknolojik gelişmelere adapte ederek çalışmalarını sürdüren firmamız, 2016 yılının ilk yarısında Kavak OSB içerisindeki son teknolojili, modern üretim hattı ve idari binası ile toplamda 10 bin metrekare alana sahip olan yeni fabrikamıza taşınarak, yeni yatırımlar ile teknolojik olarak makine, kalıp parkını genişleterek, kendi bünyesinde kurmuş olduğu kalıphane ile kendi kalıplarının yapımı ve teknik çözümlerini sağlar duruma gelmiştir" dedi.

HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Abanoz, "Afacan Plastik, sektöründe ıslak hacim ekipmanları, plastik sağlık ürünleri, kağıt ve köpük verici aparatları, evsel ve endüstriyel çöp kovaları ve mop grubu üretiyor. Ürettiğimiz bu ürünler ülkemizin yanı sıra, Rusya, Ortadoğu ve Avrupa bölgesi başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde dağıtılıyor. Firmamız kısa bir sürede endüstriyel temizlik sektöründe lider konuma gelmenin haklı gururunu yaşıyor" diye konuştu.

EKONOMİYE KATKI VERİYOR

Daha sonra söz alan MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ise, "Kavak gerek konumu ve gerekse belediye hizmetleri ile Samsun’un en dikkat çeken ilçeleri arasında. Sanayisi hızlı gelişen Kavak artık işadamlarının yaptığı ihracatlar ile dünyaya açıldı. Girişimcilere sunduğu imkanlar ile ülke yatırımcıları için de cazip bir bölge haline geldi. Bugün Kavak OSB’de faaliyet gösteren onlarca firma binlerce insana iş ve aş imkanı sağlarken diğer yandan da yaptığı üretimleri ile ülke ekonomisine katkı veriyor" dedi.

GENEL BAŞKAN GELİYOR

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ise MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın, Samsun'a geleceğini belirterek, "Genel Başkanımız, 'Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD'ın Rolü' konulu toplantıya katılmak üzere Samsun'a gelecek. 10 Mayıs Perşembe akşamı, Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda, saat 20.30'da yapılacak toplantıya işadamlarımızı ve tüm Samsunluları davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}