HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Karaosmanoğlu'ndan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi'ne ziyaret

Başkan Karaosmanoğlu'ndan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi'ne ziyaret - Kocaeli Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel ve yeni yönetimini ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu'ndan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi'ne ziyaret

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel ve yeni yönetimini ziyaret etti. Ulaştırma ve haberleşmenin ülke ekonomisinin en önemli alt yapılarından birini oluşturulduğunun da vurgulandığı ziyarette, ulaşım unsurları arasında entegrasyonu sağlayan, hızlı ve ekonomik bir hizmet sunan, büyüme amacına en fazla katkıyı sağlayabilen, çevreyi tahrip etmeyen bir ulaştırma ve haberleşme alt yapısını oluşturmanın önemine de değinildi.
Türkiye'nin Deniz Ticaret filosunun uluslararası rekabet gücünü artırmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 'Deniz Ticaret Odası Kocaeli şubemizin ve yeni yönetimimizin başarılı olmasını diliyorum. Dünyadaki yoğun ve ağır taşımacılığın en önemli ayağı denizden yapılmaktadır. Ticaretimizin önünü ve daha büyük coğrafyalara yayılmasını sizlerle birlikte iş dünyamızın gerçekleştireceğine inanıyorum' dedi.
'Türkiye'de deniz ticareti daha da gelişmelidir' diyerek görüşmede açıklamalarını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, 'Yunanistan'ın dünyadaki deniz ticaretinde ülkemizden daha yukarılara da olması bizler açısından büyük bir eksiklik olarak görürken, son yıllarda ülkemiz deniz ticaretinde yakaladığı yukarı doğru ivmeyi de çok önemli buluyorum. Hükümetimiz bu noktada çok önemli atılımlar gerçekleştirdi. Ancak ufkumuzu daha genişleterek sadece ülkemiz değil dünya limanlarına da açılmamız gerektiğini düşünmekteyim. Onun için yeni yetişen arkadaşlar hem denizciliği hem de ticaretini çok iyi öğrenmelidir. Yabancı dil ile gelişim sağlamış gençlerimiz dünyayı karış karış gezerek yeni ticaret alanları bulmalıdır' diye konuştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm'ün de hazır bulunduğu ziyarette, Kocaeli'nin deniz ticaretinin gelişmesinde yeni şube yönetiminin büyük ivme kazandıracağına inandığını da vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, 'Sizlerin dünyada söz sahibi olması, Türkiye'nin deniz ticaretinde söz sahibi olmasıdır. Şahsım olarak sizlerin her daim yanınızdayım ve destekçinizim. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında elimizden ne geliyorsa hep birlikte yapacağız' vurgusu yaptı. 1999 Marmara depremi sonrası Kocaeli'deki sahillere dökülen on binlerce kamyon malozu göreve geldikleri andan itibaren temizleyerek bugünkü hale getirerek halkımızın kullanıma açtık. Sahillerimizin pırıl pırıl olması için çalıştık. İzmit Körfezimizi mutfağımız gibi gördük ve arzu ettiğimiz hale getirdik. Ancak daha güzel olana kadar da bu çalışmalarımız devam edecektir' şeklinde konuştu.
Birliktelik, gerçekleştirilen hediye takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Başkan Karaosmanoğlu’ndan Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’ne ziyaret

SIRADAKİ HABER
}