HaberlerSamsun HaberleriTrafikte Samsun örnek olmalı

Trafikte Samsun örnek olmalı - Samsun Haberleri

Trafik Haftası nedeniyle açıklamada bulunan Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, 'Trafik kazalarını asgariye indirerek ilimiz, bu konuda örnek il olmalı' dedi

Trafikte Samsun örnek olmalı

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, her yıl mayıs ayında kutlanan Trafik Haftası nedeniyle açıklama yaptı.

KAZALAR 10 BİN CAN ALIYOR

Başkan Kavuran, "Dünyada çocuk ölümlerinden sonra ikinci sırayı alan trafik kazaları, ülkemizde de her yıl yaklaşık 10 bin vatandaşımızın canını alıyor. Yüzbinlerce kişinin de yaralanıp sakat kalmasına neden oluyor. Trafik konusuna dikkat çekmek için, 9 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00'te, Cumhuriyet Meydanı'nda, Sayın Valimiz, il protokolü, STK temsilcilerinin katılımı ile 'Karayolu Trafik Güvenliği Günü' açılışı yapılacak. Tüm halkımız davetli. Yine hafta boyunca okullarımızda da trafik seminerlerinin yanı sıra Trafik Eğitim Pistinde öğrencilerimize eğitim verilecek. İlimizdeki araç sahiplerinin trafik kurallarına uyması çok önemli, bu şekilde kazaları hep birlikte azaltmalıyız. Trafik kazalarını asgariye indirerek ilimiz, bu konuda örnek il olmalı" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}