HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun Milletvekili Aday Aday Mehmet Atalay: Galip gelebiliriz

CHP Samsun Milletvekili Aday Aday Mehmet Atalay: Galip gelebiliriz - Samsun Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Aday Aday Mehmet Atalay, 'Yenilmek kader değil, biz iyi bir çalışmayla, iyi adaylarla yenebiliriz ve galip gelebiliriz. Bunu yapabileceğimize güvendiğim için adayım' dedi

CHP Samsun Milletvekili Aday Aday Mehmet Atalay: Galip gelebiliriz

Eski CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, CHP Samsun il başkanlığında düzenlediği toplantıda aday adaylığını açıkladı.

EN İYİ ASKERLER SAVAŞMAK ZORUNDA

AK Parti'nin erken seçim kararıyla CHP önderliğindeki demokrasi güçlerini hazırlıksız yakalamak istediğini söyleyen Atalay, "Milletvekilliği seçimleri Cumhurbaşkanı seçimleri kadar önemli. Çünkü yasama hala Meclis'te. Demokrasi güçlerinin mutlaka Meclis'te çoğunluğu sağlamak zorundayız. Bunu yaptığımızda tuzağı boşa çıkarmış olacağız. Böyle önemli bir seçimin arefesindeyiz. Kesinlikle kazanmalıyız. Telafisi yok. En iyi cephanemizi kullanmak zorundayız. Aday adaylarının tümü birbirinden değerli. Ön cephede en iyi askerlerimizi savaştırmak zorundayız. Listelerin özenle hazırlanması gerek. Oyu parti alır, CHP olmazsa hepimiz bir hiçiz. Hiçkimse kendisini partiden daha büyük görmesin. Böyle gören varsa seçime bağımsız girsin" şekline konuştu.

YENİLMEK KADER DEĞİL

Geçmişte partisinin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmasını istediği dönemde yaşananları anlatan Atalay, "Bu resmen intihar vakasıydı ama oldu. Yüzde 7 oyu yüzde 23'lere çıkardık. 15 gün daha vaktim olsaydı ben o seçimleri hallaç pamuğu gibi atardım ama olmadı. İyi ki o görevi yapmışım. Halkla o zaman iletişim kurdum. Buna inandığım için de bugün aday oluyorum. Yenilmek kader değil, biz iyi bir çalışmayla, iyi adaylarla yenebiliriz ve galip gelebiliriz. Bunu yapabileceğimize güvendiğim için adayım. Liderimiz Kılıçdaroğlu'nun arkasında, Adalet Yürüyüşü'nde 35 derece sıcakta yürüyorduk. Eşime dönüp '17 yaşımda beri menzile yürüyorum' o yaştan beri Atatürkçü, ilerici, sol, devrimci bir dünya görüşünü ateşten bir gömlek gibi sırtıma geçirdim ve hiç çıkarmadım. Partim bana ne görev verdiyse yaptım. Bir tek hizipçi, kavgacı, ayrıştırıcı, delege avcısı olmadım. Bu şehirde dostluk, saygı ve sevgi biriktirdim. Asıl birikimim bu" diye konuştu.


Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}