HaberlerSamsun Haberleri CHP'den ittifaka destek

CHP'den ittifaka destek - Samsun Haberleri

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı üyeleri ve bazı milletvekili aday adayları, İl ve İlçe Seçim Kurulları'na giderek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı içinde yer alan partilerin adayları için imza verdi

 CHP'den ittifaka destek

CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, teşkilat üyeleri, milletvekili aday adayları ve bazı vatandaşlar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısına uyarak, partilerinin de içinde bulunduğu Millet İttifakı'ndaki partilerin Cumhurbaşkanı adaylarına destek vermek için imza attı. İl ve İlçe Seçim Kurulu'na giden grup, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun adaylığı için seçim kurulu önünde sıraya girdi.

BU İTTİFAKTA 'AYRIM' YOK

İmza öncesi İl ve İlçe Seçim Kurulları önünde basına açıklamada bulunan İlçe Başkanı Fatih Türkel, "AKP iktidarı döneminde bu ülkenin insanları 'senden-benden' diyerek ayrıştırıldı. Onlara oy verenler bir tarafa, vermeyenler bir tarafa koyuldu. Bu ülkenin geleceğinden kaygı duyan insanlar olarak bizler, Millet İttifakı'nda buluştuk. Bu ittifak içerisinde 'senden-benden' diye bir ayrım yok. Bu ittifak, 80 milyonu kucaklayan bir ittifak. CHP'liler, Atatürkçüler olarak bizler diyoruz ki, bu ülkeyi tek adam rejimine teslim etmeyeceğiz. Bu nedenle de ülkemize sahip çıkıyoruz, bu ittifaka destek vermek için imza veriyoruz. Samsunlu hemşehrilerimize de çağırımızdır, hangi görüşe sahip olursanız olun, gelin oy verin" diye konuştu.

Açıklamanın ardından grupta yer alanlar, imza vermek üzere İl ve İlçe Seçim Kurulları'na gitti.

Barış BUDANOĞLU 

SIRADAKİ HABER
}