HaberlerNiğde HaberleriNiğde'de Fransa'ya tepki

Niğde'de Fransa'ya tepki - Niğde Haberleri

Fransa'da aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan, Kur'an-ı Kerim'den 'şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması' yönündeki bildiri, Niğde'de protesto edildi.

Niğde'de Fransa'ya tepki

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), üyeleri, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kampüsünde basın açıklaması yaptı.
TÜGVA Üniversite Temsilcisi Zeynel Abidin Kızıl, grup adına yaptığı açıklamada, yakın zamanda gerçekleşen bu olaya karşı, Türk-İslam aleminin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
Kur'an-ı Kerim'e yapılan ve gelecekte yapılacak saldırılara sessiz kalmayacaklarını belirten Kızıl, şunları söyledi: 'Geçmişten beri mukaddes dinimize karşı en alçakça saldırılar yapılmakla meşgul olmuş, aziz dinimizin içeriğini değiştirmek için çalışmış olan Batı, özellikle Kur'an-ı Kerim'den haz almıyor. 'İslam'ı nasıl parçalarız, Müslümanları nasıl gerçek İslam'dan koparırız' diye büyük bir uğraş veriyor. Yüzyıllarca İslam'ın hakim kılındığı coğrafyada ecdadımızın yönetiminde yani Osmanlı Devleti zamanında buna cesaret edemeyen Fransa, şimdi şiddet ve Yahudi düşmanlığı yapıyor bahanesiyle Kur'an-ı Kerim'i değiştirme densizliğine cür'et ediyor. '
Kızıl, Kur'an-ı Kerim'i değiştirmek isteyenlere Türk gençliğinin izin vermeyeceğini belirtti.

Niğde’de Fransa’ya tepki

SIRADAKİ HABER
}