HaberlerSamsun HaberleriŞehitlerimizin emaneti

Şehitlerimizin emaneti - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 'Şehit aileleri, bu topraklar için seve seve canını veren yiğitlerimizin emanetidir' dedi

Şehitlerimizin emaneti

Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Şırnak’ta Kuyu Tepe üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Onbaşı Sedat Mekan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette şehidin baba evinde Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ

Ailesi İstanbul’da ikamet eden Şehit Mekan için Yenibosna Küba Cami’nde cenaze töreni düzenlenmiş ve İstanbul’da son yolculuğuna uğurlanmıştı. Başkan Kul, şehit ailelerinin kendilerine emanet edilen kutsal değerler olduğunu belirterek, “Şehit ailelerimiz; bu topraklar için seve seve canını veren yiğitlerimizin emanetidir. Bu kutsal emanetlerin yanında olmak ve sorunlarına ortak olmak bizim en önemli görevimiz” dedi.

SİZLERİN ACISI BİZİM ACIMIZ

Şehidin amcası Fatih Mekan, babaannesi Esme Mekan ve aile efradına başsağlığı dileğinde bulunan ve taziyelerini ileten Kaymakam Emin Alıcı, “Sizin evladınız, bizim evladımızdır. Sizlerin acısı, bizim acımızdır. Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Evladınız, bu vatan için, bu memleket için şahadet şerbetini içti. Geride bıraktığı en değerli varlığı olan sizler, şehidimizin devletimize, milletimize birer emanetisiniz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}