HaberlerGurbetçilerden TSK'ya bağış

Gurbetçilerden TSK'ya bağış

Almanya Hildesheim Selimiye Merkez Cami Derneği Kadın Kolları, Afrin'de destan yazan kahraman askerlere destek olmak için Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağış yaptı

Gurbetçilerden TSK'ya bağış

Almanya Hildesheim Selimiye Merkez Cami Derneği Kadın Kolları üyeleri, cami altında bulunan mutfakta yaptıkları lahmacunları ve diğer ürünleri cemaate satarak, elde ettikleri tüm geliri kahraman Mehmetçiğe destek olmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na (TSK) bağışladı. Tekkeköy Köprübaşı Mahallesi’ne kayıtlı olan ve yıllardır Almanya’da yaşayan aynı zamanda Almanya Hildesheim Selimiye Merkez Cami Dernek Başkanlığı görevini yürüten Süleyman Sönmez, toplanan paraları kendi elleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na yatırdı.

GÖNÜLDEN GELEN DESTEK

Ülkenin güvenliğini sağlamak için emek harcayan askerlerin her daim yanlarında olduklarını ifade eden Sönmez, “Gurbette yaşamamıza rağmen kalbimiz, gözümüz kulağımız her daim memleketimizde. Dernek olarak kahraman askerlerimize destek olmak istedik. Memlekete döner dönmez Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığımıza müracaat ettik ve topladığımız yaklaşık 18 bin lirayı bağışlamak istediğimizi söyledik. İlçe Jandarma Komutanlığı da, parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bağışlayabileceğimi belirtti. Derneğimiz adına askerlerimize, Mehmetçiğe destek olmak maksadıyla parayı bağışladık. Bu para tamamen kadın kollarımızın kendi el emeği göz nuru çalışmaları sonucu toplanmış ve gönülden gelen bir destek. Vatanımız için, bayrağımız için, TSK için elimizden gelen her türlü çalışmayı yürütmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}