HaberlerSamsun HaberleriİFGİ ödülleri sahiplerini buldu

İFGİ ödülleri sahiplerini buldu - Samsun Haberleri

İFGİ Haber ve Fotoğraf yarışmasına katılan öğrenciler, ödüllerini aldı

İFGİ ödülleri sahiplerini buldu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı İletişim Fakültesi Genç İfade (İFGİ) Haber ve Fotoğraf yarışmasında, ödüller sahiplerini buldu. İletişim Fakültesi öğrencileri, uygulama gazetesi Genç İfade'de yer alan haber ve fotoğrafları ile İFGİ Haber ve Fotoğraf yarışmasına katılmıştı. Oluşturulan jüri üyeleri tarafından değerlendirilen haber ve içeriklerin ödüllendirileceği tören, İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Ünal, Basın Enformasyon İl Müdürü Volkan Toptaş, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KAYMAKAMDAN ÖVGÜ

Ödül töreni öncesinde öğrencilere hitap eden Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, "İletişim ve sosyal medya hayatımızın olmazsa olmaz parçaları arasında yer alıyor. Bu anlamda, eğitim gören öğrencilere de büyük iş düşüyor. Ödül alan öğrencilerimizi ve emeği geçen eğitimcilerimizi kutluyorum. Bu gibi törenlerin ve yarışmaların oldukça faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.

GELENEKSEL YARIŞMA

Öğrenciler tarafından hazırlanan Genç İfade Gazetesi'nde görev alan ve 'Özel Haber' dalından birincilik ödülüne layık görülen 2. Sınıf Gazetecilik Bölümü öğrencisi Açelya Kaynar ise, "Hazırladığımız haberde hocalarımızın payı oldukça büyük. Bize bu imkanı sağlayan değerli eğitimcilerimize ve jüri üyelerine teşekkür ederim. Bu etkinliğin geleneksel hale gelmesinden dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

ÖZEL ÖDÜL JANDARMAYA

Öğrenciler, bu sene 3.sü düzenlenen İFGİ'de 5 farklı kategoride ödül aldı. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Özel Ödülü ise, jandarma personeli olarak görev yapan ve aynı zamanda İletişim Fakültesi'nde öğrenci olan Mehmet Rüştüoğlu'na verildi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}