HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da tartışmalı yol tehlikeye açıldı

Samsun'da tartışmalı yol tehlikeye açıldı - Samsun Haberleri

Samsun'da sahil yolu üzerinde, tartışmalara neden olan yol, herhangi bir uyarı levhası bulunmadan düzenleme çalışmasına başlanması sebebiyle tehlike saçıyor.

Samsun'da tartışmalı yol tehlikeye açıldı

Samsun'un Atakum İlçesi, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan ve mecliste alınan kararla bahçe duvarı yıkılarak çalışma başlatılan yol, motosiklet sürücüleri için tehlike saçıyor.

Hicabi ve Müjgan Eryıldırım çifti Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan arsalarından yol geçtiğini iddia ederek mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin imar planı düzenlemesini iptal etmesi üzerine, arsa sahipleri parseli duvar örerek kapatmıştı. Sahil yolunda bulunan bu ilginç manzara, yaklaşık 3 yıl sonra çözüme kavuştu denirken, bu defa da motosiklet sürücüleri çalışmaya dair uyarı levhasının bulunmamasına isyan etti.

TEHLİKE SAÇIYOR

Motosikleti ile seyir halindeyken bir anda karşılaştığı manzara karşısında şaşkına döndüğünü belirten motosiklet kullanıcısı Hüseyin Pekşen, "Önümde ki araç, çalışmada herhangi bir uyarı levhası bulunmaması sebebiyle aniden kırmak durumunda kaldı ve beni de tehlikeye düşürdü. Zaten Türkiye'de motosiklet kullanıcısı olmak çok zor bu gibi tehlikelerle karşı karşıya kalmak durumu daha da çıkmaza sokuyor. Burada bir çalışma olduğunu dair reflektörlü uyarı levhaları konulması gerekiyordu. Trafikte insanların bilinçlenmesini öneriyoruz ama sanırım her şeyden önce bu çalışmayı yapanların bilinçlenmesi gerekiyor" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}