HaberlerSamsun Haberleri Ladik'e modern çehre

Ladik'e modern çehre - Samsun Haberleri

Yol çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 'Çalışmalar tam anlamıyla bittikten sonra şehir, modern bir görünüme kavuşacak' dedi.

 Ladik'e modern çehre

İlçe genelinde birçok mahallede yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdüren Ladik Belediyesi’ne bağlı ekipler, Akpınar Mahallesi’nde bir süre önce başlatılan kilit parke döşeme çalışmalarına yoğun bir tempoda devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Selim Özbalcı, yol kazma, kumlama ve stabilize çalışmalarının ardından yapılan kilit parke taşı döşeme ve kaldırım yapma çalışmalarının, Akpınar Mahallesi’nde devam ettiğini belirtti.

EN KISA ZAMANDA BİTECEK

Başkan Özbalcı, yolların standartlara uygun bir şekilde yapıldığını, tüm alt ve üst yapı çalışmalarının tam anlamıyla bitmesinden sonra şehrin modern bir görünüme kavuşacağını ve Ladik Belediyesi olarak her türlü fedakarlığı yapacaklarını ifade etti. Özbalcı, “Ladik’te 2017 yılı içerisinde tüm mahallelerimizde 76 bin m² parke taş yol, 15 bin metre bordür döşeme ve Büyükşehir Belediyemiz dışında 8 bin m² bitümlü sıcak asfalt yol yaptık. Tespitlerimiz neticesinde toplam 35 bin m² daha yapılacak parke taş yolumuz var. İnşallah 2018 yılında tüm mahallelerimizde yolu tamamlanmamış sokak kalmayacak. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, yolları en kısa zamanda bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız. Yapılan çalışmalarla mahalle ve sokak aralarının daha estetik bir görünüme kavuşması için kilit parke döşemelerini ilçenin birçok mahalle ve sokağında sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}