HaberlerAfacan Plastik'ten Kurtuluş Ormanı'na destek

Afacan Plastik'ten Kurtuluş Ormanı'na destek

Afacan Plastik, TEMA Vakfı tarafından oluşturulan 100. Yıl Kurtuluş Ormanı projesine destek verdi.

Afacan Plastik'ten Kurtuluş Ormanı'na destek

Karadeniz'in en büyük ev ve işyeri donatım merkezi Afacan Plastik, doğaya verdiği destekle örnek oldu. TEMA Vakfı'nın oluşturduğu "100. Yıl Kurtuluş Ormanı" projesine destek veren Afacan AVM, öğrencilerle tohum ekme projesinde buluştu.

1919 FİDAN

Milli Mücadele'nin 100. yılında çocukların yetiştirdiği bin 919 fidanla 100. Yıl Kurtuluş Ormanı'nı oluşturma amacı taşıyan TEMA Vakfı yetkilileri, Afacan AVM'nin önünde öğrencilerle buluştu. Kazım Özdemir İlkokulu ve Malazgirt İlkokulu öğrencileri, saksılarındaki toprağa ağaç tohumu ekip yıl boyu bakmak üzere yanlarında götürdü.

KURUMSAL DESTEKÇİ

Etkinlik, öğrenciler tarafından hazırlanan gösterilerle başladı. Öğrenciler, hep bir ağızdan "Atatürk çocukları" isimli şarkıyı söylerken, aynı zamanda ağacın önemine dikkat çeken pankartlar taşıdı. Etkinliğin doğa bilinci açısından önemli olduğunu vurgulayan TEMA İl Temsilcisi Leman Özay, "Afacan AVM, Tohumdan Fidana projemizin kurumsal destekçisi. Bugün dikilen fidan, her canlıya fayda sağlar. 100. yılda Kurtuluş Ormanı'nda öğrencilerimizin de bir fidanı olsun istedik" diye konuştu.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Afacan Plastik AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz, böyle projelere destek olmaktan memnun olduklarını belirterek, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Mücadelesi'ni Samsun'dan başlattı. TEMA Vakfı, bize bu projeyle geldiğinde çok heyecanlandık. Bu tip sosyal sorumlulukların ufak yaşta katıldığını düşündüğümüz için böyle etkinlikleri destekliyoruz, ağaç yaşken eğilir. Bize bu imkanı veren TEMA Vakfı'na teşekkür ediyoruz" dedi.

Etkinliğin sonunda TEMA Vakfı İl Temsilcisi Leman Özay, Afacan Plastik AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz'a plaket hediye etti.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}