HaberlerGençlere 'lider' olmayı anlattı

Gençlere 'lider' olmayı anlattı

Üniversite öğrencileriyle buluşan OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Korkut Öztürkmen, 'Başarılı olmak isteyen liderlerin öncelikle inandırıcı bir vizyon ortaya koymaları gerekiyor' dedi

Gençlere 'lider' olmayı anlattı

OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Korkut Öztürkmen, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen 8. Kariyer Günleri ve İstihdam Konferansı’nda gençlerle bir araya geldi. Konferansa Öztürkmen’in yanı sıra Prof. Dr. Ali Akdemir ve Prof. Dr. Harun Demirkaya da katıldı.

DÜRÜSTLÜK ÖNEMLİ ETKEN

Gençlere ‘lider olmayı’ anlatan Öztürkmen, "Başarılı olmak isteyen liderlerin öncelikle inandırıcı bir vizyon ortaya koymaları ve hem çalışanlarını hem de müşterilerini buna inandırmaları gerekiyor. Z Kuşağı olarak nitelenen 1995 ve sonrası doğumlular, tüm dünyayı olduğu gibi iş dünyasını da yeniden şekillendiriyor. Z Kuşağı için en önemli özellikler dürüstlük, girişimcilik, birebir iletişim, zaman ve mekana bağlı kalmadan çalışma arzusu ve ne yaptığını bilmektir. Özellikle ‘dürüstlük’ olgusu başarıya ulaşmadaki en kritik etkendir" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}