HaberlerKılıç, 'Tamam' diyen Alman Eyalet Başbakanı'na ''Sen kimsin?'' dedi, engellendi

Kılıç, 'Tamam' diyen Alman Eyalet Başbakanı'na ''Sen kimsin?'' dedi, engellendi

Almanya'nın Thüringen Eyelate'nin Başbakanı Bodo Ramelov ile eski Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti Samsun milletvekili Çağatay Kılıç arasında ilginç bir 'Tamam-devam' polemiği yaşandı.

Kılıç, 'Tamam' diyen Alman Eyalet Başbakanı'na ''Sen kimsin?'' dedi, engellendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Millet tamam derse bırakız" açıklamasının ardından başlayan "Tamam-Devam" polemiğine Almanya'nın Thüringen Eyaleti'nin Başbakanı Bodo Ramelov, "Tamam" diye katılınca, eski Gençlik ve Spor Bakan, AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, "Sen kimsin?" diye sordu. Ramelov, Almanca yazılan cevabı alır almaz, Kılıç'ı engelledi.

KILIÇ'IN İSYANI

Almanya'nın Thüringen Eyaletinin Başbakanı Bodo Ramelow, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden aynı mesajın içerisinde defalarca 'Tamam' yazan bir tweet attı. Bunun eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Ramelow'a bir Almanca bir tweet atarak, ''Sen kimsin? Türkiye'de kimi tutuyorsunuz'' diye sordu. Kılıç'ın bu sorusunun ardından Ramelow, Kılıç'ı kişisel sosyal medya hesabından engelledi. Engellemenin ardından Kılıç ikinci mesajı bir mesaj daha atarak, " Sen kimsin, dedik, engellendik, Almanya'nın Thüringen Başbakanı'nın demokrasi anlayışı işte bu" diyerek adeta isyan etti.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}