HaberlerAydın HaberleriÇam ağacından 'Oda parfümü' ürettiler

Çam ağacından 'Oda parfümü' ürettiler - Aydın Haberleri

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı kırsal Esentepe mahallesinde ortaokul öğrencilerinin katılımıyla TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarda sergilenen projeler arasında en büyük ilgiyi yörenin doğal bitki örtüsü içerisinde yer alan çam ağaçlarından elde edilen oda parfümü çekti.

Çam ağacından 'Oda parfümü' ürettiler

Esentepe Ortaokulu'nun bahçesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Koçarlı Milli Eğitim Şube Müdürleri Osman Arıkoğlu ve Adem Özcan ile Koçarlı Sulama Birliği Başkanı Nedim Kaplan, veliler, mahalle halkı ve öğretmenler katıldı. Açılış töreni sonrası fuardaki stantları gezen konuklar ve köy halkı öğrencilerin projelerini ilgi ile izlediler. Esentepe Ortaokulu'ndaki Bilim Fuarı'nda en büyük ilgiye öğrencilerin bölgenin doğal bitki örtüsü içinde bulunan çam ağaçlarından ürettikleri oda parfümü gördü. Öğrencileri bu projlerinden dolayı tebrik eden Koçarlı Sulama Birliği Başkanı Nedim Kaplan, 'Öğrencilerimizin bu projesi beni çok heyecanlandırdı ve çok ilginç buldum. Bu projede ticari bir potansiyel görüyorum ve mutlaka değerlendirilmeli' dedi.
Proje Koordinatörü Aylin Özbay, çalışmaya 3 idareci, 6 öğretmen ve 42 öğrencinin katkı koyduğunu belirterek, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Esentepe Mahallesi Ortaokulu tarafından düzenlenen Bilim Fuarı kapsamında konuklara ve mahalle halkına keşkek ikramı yapıldı.

Çam ağacından ’Oda parfümü’ ürettiler

SIRADAKİ HABER
}