Haberler Mozart'la yolculuk

Mozart'la yolculuk

'Bir Puccini Akşamı' Konseri Zehra Yıldız Sahnesi'nde gerçekleştirilecek. W. A. Mozart'ın sevilen eserleri SAMDOB sanatçıları tarafından seslendirilecek.

 Mozart'la yolculuk

Tematik konserler kapsamında Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerin Mayıs ayı içerisindeki konseri W. A. Mozart Klasikleri (Operalarından Seçkiler). Ramazan ayına özel olarak 25 Mayıs akşam saat 21.00’a alınan konser bir bölüm olarak seslendirilecek ve yaklaşık bir saat sürecek.

BİLETLER SATIŞTA

Klasik müzik denince akla gelen ilk isimlerden olan Avusturya asıllı W. A. Mozart, 5 yaşında ilk bestesini yaparak tarihe geçti. Türk kültüründen esinlendiği “Saraydan Kız Kaçırma”, “Zaide” ve “Türk Marşı” gibi eserleri olan bestecinin 22 opera eseri var. 25 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan konserde Mozart’ın 6 farklı operasından 10 bölüm SAMDOB sanatçıları tarafından seslendirilecek. 25 Mayıs 2018 Cuma akşamı saat 21.00’da gerçekleştirilecek W. A. Mozart Klasikleri (Operalarından Seçkiler) konserinin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunuldu.

SIRADAKİ HABER
}