HaberlerSamsun HaberleriSGK kayıt dışılığı önlüyor

SGK kayıt dışılığı önlüyor - Samsun Haberleri

Havza Belediye Başkan Murat İkiz, 'SGK, kayıt dışı istihdam ile mücadele ederek, haksız rekabeti önlüyor ve işçinin alın terine önem veriyor' dedi

SGK kayıt dışılığı önlüyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Havza Merkez Müdürü Canan Kesici, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Havza Belediye Başkan Murat İkiz’i makamında ziyaret etti. Kesici, vatandaşlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

EN ÖNEMLİ SEBEPLERDEN BİRİ

Başkan İkiz ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “İnsanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de sosyal güvencedir. Güçlü ve sağlıklı bir toplum olmanın ön koşulu, ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile mümkün. Yani bir devletin sosyal güvenlik sistemi ne kadar ileri düzeyde ise vatandaşları da o kadar mutlu ve huzurlu demek. İnsanların doğumundan ölümüne kadar hayatlarını güvence altına alan SGK, aynı zamanda kayıt dışı istihdam ile mücadele ederek, haksız rekabeti önlüyor ve işçinin alın terine önem veriyor. Başta kurum çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}