HaberlerBafra HaberleriBafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi - Bafra Haberleri

Samsun'un Bafra İlçesi'nde ana terfi hattında meydana gelen büyük arıza nedeniyle erken saatlerden itibaren ilçeye su verilemedi. Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 'Mübarek Ramazan ayında meydana gelen ve halkımızı mağdur eden su kesintisi için tüm hemşerilerimizden özür diliyorum' dedi.

Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

Bafra Haber | Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, su hattı arızasını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. SASKİ yetkilileri, Fevzi Çakmak ve Dededağı su depolarına giden ana terfi hattı su borusunda arıza meydana geldiğini söyledi.

Arıza giderme çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten yetkililer, Fevzi Çakmak ve Dededağı su depolarına su verilmeye başlandığını, depoların dolması sonrasında da şehir şebekelerine suların verileceğini duyurdu.

Bafra Belediye Başkanı  Hamit Kılıç: “Ana terfi hattında meydana gelen büyük arıza nedeniyle erken saatlerden itibaren ilçemize su verilemedi. Bu nedenle sorunu yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldık. SASKİ ekipleri halkımızın mağduriyetini gidermek için azami gayret gösteriyorlar. Bizlere de gerekli bilgileri verdiler. Aldığımız bilgilere göre ana isale hattında meydana gelen su arızası sonrasında başlatılan çalışmalar tamamlandı. Su kesintisi yaşanan bölgelerimize su tekrar verilmeye başlandı. Sular depoların dolmasıyla birlikte kademe kademe tüm şehrimize verilmeye başlayacak. Mübarek Ramazan ayında meydana gelen ve halkımızı mağdur eden su kesintisi için tüm hemşerilerimizden özür diliyor, vatandaşlarımızın anlayışlarına sığınıyoruz” dedi.

SIRADAKİ HABER
}