HaberlerÇocukların ufku açılıyor

Çocukların ufku açılıyor

100. Yıl Ortaokulu'nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nı gezen Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 'Bilimsel etkinlikler çocuklarımızın ufkumuzu açıyor' dedi

Çocukların ufku açılıyor

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 100. Yıl Ortaokulu’nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve resim sergisine katıldı. Öğrencilerin birbirinden ilginç projelerini büyük bir beğeni ile inceleyen Başkan Özbalcı, bilim fuarlarının, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısını ortadan kaldırdığını ifade etti.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Başkan Özbalcı, bilim fuarlarının bilimin eğlenceli taraflarının ortaya çıkartıldığı, öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme fırsatının sunulduğu öğrenme ortamlarından biri olduğunu dile getirdi. Özbalcı, “Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin nezaretinde çok güzel ve birbirinden ilginç projeler ortaya çıkarmışlar. Bu tür bilimsel etkinlikler çocuklarımızın ufkumuzu açıyor. Yavrularımızın geleceğe yönelik bakış açılarını değiştiriyor. Gençlerimize imkanlar verildiğinde, kayda değer çalışmaların ortaya konulabileceğini görmüş bulunmaktayız. Proje çalışmalarında emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Fuara gelen vatandaşlar, aynı zamanda okuldaki resim sergisini de gezme fırsatı buldu.SIRADAKİ HABER
}