HaberlerSamsunspor HaberleriDev projesini açıklayacak

Dev projesini açıklayacak - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'a şartlı adaylığını açıklayan eski başkanlardan İsmail Uyanık, salı günü Samsun'a gelerek dev projesi hakkında bilgi verecek

Dev projesini açıklayacak

YETKİ İSTEYECEK

Samsunspor'un 2 Haziran'daki Olağanüstü Genel Kurulu'nda aday olacağı konuşulan eski başkanlardan İsmail Uyanık, şartlı olarak talip olduğunu açıkladı. Salı günü Samsun'a geleceğini açıklayan Başkan İsmail Uyanık, "Samsunspor'un yeni dönemde bir şirket olması gerekiyor. Bu konuda da eğer şehir bana yetki ve vekalet verip teveccüh gösterirse, kulübe talibim. Samsunspor'u şirketleştirip, bu konuda en iyisini yapabileceğimi belirtmek isterim. Geçmişte bu yetki alınmıştı ama olmamıştı. Ben 12-13 sene boyunca kulübü şirket gibi yönettim. 'Kendi kasam, kulübün kasasıdır' dedim. Ancak iş bittiğinde gün sonunda hak edilmeyen birçok şeyle karşılaştım. Ancak şirketleşme şartıyla talip olurum" diye konuştu.

SORUMLULUK HİSSETTİM

İsmail Uyanık, "Samsun'u yüceltmek için elimden geleni yaparım. Kimseyle sıkıntım yok, alıp veremediğim yok, kızgınlığım öfkem yok, görülmemiş bir hesabım yok. İşi iş gibi yapıp Samsunspor'u hak ettiği yere getireceğim. Samsunspor gibi bir camia için 55 Milyon TL borç bir şey değil. Galatasaray'ın 2.5 milyar TL, Beşiktaş'ın 2 milyar TL, Trabzon'un 950 milyon TL borcu var. Birçok kulüp iflas eşiğinde. Samsunspor gibi mazisi olan bir kulüp için, yok Yeni Samsunspor yapalım, yok Öz Samsunspor yapalım gibi şeyler konuşulmaya başlayınca mecburen sorumluluk hissettim. Gönül isterdi ki kendi adıma ekonomik olarak daha rahat bir dönemde gelseydim. Ancak başka şekilde bir para bularak bir şeyler yapacağız" dedi.

SIRADAKİ HABER
}