Karabük haber: AK Parti Karabük Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren'den Açıklama

Karabük haber: AK Parti Karabük Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren, Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat İsmail Taş'ın geçtiğimiz gün yaptığı basın açıklamasına cevap vererek, yapılan açıklamaların ocak kültürü ve anlayışına yakışmadığını kaydetti.

AK Parti Karabük Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren'den Açıklama

Eren, basına yapılan açıklamaların ocak kültürü ve anlayışına yakışmayan ve adabı muaşeret kurallarına uymayan 'Şeref yoksunu, adamsanız çıkın karşıma, müptezel, önünden ye, az ötede oynayın, bozkurt yelesinde bit arayan kendi evinde it arasın' gibi sözlerin kendilerini üzdüğünü söyledi.
Eren açıklamasında, Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Taş tarafından kullanılan cümlelerin peygamber ocağı olarak bilinen ocak kültürüne ve iki cihan güneşi Peygamber Hz. Muhammed'in (S.A.V) dili olmadığını belirterek, 'Bu sözler Türk İslam Müferriki Seyit Ahmet Arvasi'nin Türk Milliyetçiliği öğretisine uygun değildir. Bu anlayış başta Alparslan Türkeş'in, misyonuna uygun söylemler değildir. Ülkü ocağı milletine insanlığına karşı derin sevgi, örf, adet ve büyüklerine karşı saygı hislerini taşıyanların ülküsü ve ocağıdır. Eleştiri, söz söyleme, analiz yapma her fert ve siyasi partinin hakkıdır. Bu hak, sevgi ve saygı çerçevesinde Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerine uygun bir dilde yapılması toplumsal kuraldır. Yapılan halk oylaması bir siyasi parti seçimi değildir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önerisi ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleri ile ve en son BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katkıları ile halkımıza sunulmuş Türk milletinin geleceğinin oylamasıdır. Sonuçta sandıkta evet ve hayır diyende kaybetmemiştir. Referandum sonrası sandıktan çıkan milletin iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletimiz, Türk İslam dünyası ve mazlum milletler kazanan olmuştur. Biz AK gençlik olarak şehrimizin ve ülkemizin huzur ve barışı için 'Söz gümüşse sükut altındır' anlayışı ile hareket edeceğimize ve aziz milletimize atalarımızın bırakacağı güzel yurdumuza hizmet etmek için gençliğimizi Türk İslam örf, adet ve geleneklerimize göre yetiştireceğimize söz veririz.' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

4 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

5 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

6 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

7 Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

8 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

10 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama


SIRADAKİ HABER