Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu haber: Belediyeden gençlere futbol sahası

Ordu haber: Ordu'nun Fatsa ilçesi Kurtuluş Mahallesi'ne gençleri spora yönlendirmek amacıyla Fatsa Belediyesi tarafından futbol sahası yapılıyor.

Belediyeden gençlere futbol sahası
Ordu haber:
Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kurtuluş Mahallesi Üstad Sokak, Nazar Sokak ve Ege Sokak'ın birleştiği noktada başlatılan futbol sahası çalışmasının 1 ay içerinde tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulacağı bildirildi.
Futbol sahasının 2 bin 100 metrekare alan üzerine yapıldığı bildirildi. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan sosyal belediyecilik çerçevesinde gençleri de düşünerek bir çalışma başlattıklarını belirterek, 'Gençlerin vakitlerini evde bilgisayar, televizyon başında ya da farklı bir yerde zararlı alışkanlıklarla meşgul olmak yerine vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri mahalle çocuklarının istifade etmeleri için futbol sahası yapmaya karar aldık. Bu futbol sahası tabii ki standart büyüklükte olmayacak ancak kale direkleri olacak. Yıllar önce amatör futbol sahaları ve halı sahalar olmadan önce Dumlupınar İlkokulu bahçesinde gençler futbol oynuyorlardı. Burada top oynayıp da beğenilerek profesyonel liglerde futbol oynayan sporcularımız oldu. Yapacağımız yeni futbol sahasından da belki yetenekli gençler çıkacak. Bu sayede gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutup birbirleri arasında kaynaştırmayı yeni arkadaşlıklar kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz' dedi.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, futbol sahasının ardından ilçenin farklı mahallelerine benzeri futbol ve basket sahalarının yapımlarının devam edeceği bildirdi.

Belediyeden gençlere futbol sahasıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda Bayram Namazı Saat Kaçta

1 Samsun'da Bayram Namazı Saat Kaçta?

Süper Kupa tepkisi

2 'Süper Kupa' tepkisi

Karadenize şehit ateşi düştü

3 Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Samsunspor BEKLENEN İMZALAR ATILDI

4 Samsunspor: BEKLENEN İMZALAR ATILDI

Samsunspor YENİDEN ERKURT TUTU

5 Samsunspor: YENİDEN ERKURT TUTU

Samsun Haber Feci kaza 1 ölü, 5 yaralı

6 Samsun Haber: Feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı

 Samsunu ayağa kaldıran olay ile ilgili savcılıktan açıklama

7 Samsun'u ayağa kaldıran olay ile ilgili savcılıktan açıklama

Nezaketsizlik

8 Nezaketsizlik...

Samsun Haber Samsunda feci kaza 6 araç birbirine girdi 10 yaralı

9 Samsun Haber: Samsun'da feci kaza! 6 araç birbirine girdi: 10 yaralı

Yönetim harekete geçti

10 Yönetim harekete geçti


SIRADAKİ HABER