HaberlerBakan Ahmet Demircan, Caniklilerle buluştu

Bakan Ahmet Demircan, Caniklilerle buluştu

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, '24 Haziran önemli bir tarih. Sayın Cumhurbaşkanımızı, yeniden cumhurbaşkanı seçeceğiz ve yanına güçlü bir Meclis vereceğiz' dedi.

Bakan Ahmet Demircan, Caniklilerle buluştu

Canik'te yaşayan Roman vatandaşlar, iftarlarını farklı bir şekilde açtı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in ev sahipliğinde Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar yemeğinde, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, MÜSİAD Şube Başkanı Haluk Tan Roman vatandaşlarla buluştu. Semazen gösterisinin ve ilahilerin renk kattığı farklı iftarda, birlik ve beraberliğe dikkat çekildi.

24 HAZİRAN ÖNEMLİ

İftarın ardından yaptığı konuşmada daha güçlü Türkiye'nin yolunun çalışmaktan geçtiğini ifade eden Bakan Demircan, "Bu coğrafyada huzur içinde, kardeşlik içerisinde yaşamayı bugüne kadar başardık, bundan sonra da başaracağız. Bugüne kadar kalkınmada çok yol alındı. Türkiye çok daha iyi noktalara gidebilecek durumda. Yeni bir sisteme geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Modeli ile Türkiye çok daha hızlı kalkınacak, sorunlar çok daha hızlı çözülecek. Ülkemiz kalkındığı zaman bu kalkınmadan herkes istifade eder. 24 Haziran önemli bir tarih. Bir yıl önce referandumda milletimiz yeni sisteme karar verdi. Şimdi o kararı uygulayacağız. Rabia'mızı yerine getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı, başkanı seçeceğiz ve yanına güçlü bir Meclis vereceğiz" dedi.

ÇOCUKLARI OKULA GÖNDERİN

Konuşmasında, Romanlara yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Genç'e teşekkür eden Vali Osman Kaymak da, "Bu tesis Romanlara verilen değerin bir ölçütü. Başkanımızın En Roman Dostu Belediye Başkanı ödülünü hak ettiğini gösteriyor. Türkiye de çok yol kat etti. İnşallah daha da iyi olacak. Sizlerin sorunları bizim sorunumuz, sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuz. Elbette sorunlarınız var. Biz de bu sorunların çözümü noktasında çalışıyoruz. Milli ve manevi programlara katılın, eğitim seviyenizi yükseltin. Bizler Samsun'u her alanda geliştirmeye çalışıyoruz. Sağlıkta, eğitimde, turizmde yatırımlar var. Bu yerler elbette çalışana ihtiyaç duyacak. Bu nedenle Çocuklarınızı okula gönderin. Öncelikle eğitime önem verin. Siz de toplumun bir parçasısınız, artık yönetime katılın" diye konuştu.

İSTİKRARIN DEVAMI GEREKİYOR

Roman vatandaşların ramazan ayını tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, "Ramazan paylaşmak demektir, kardeşlik demektir. Kardeşliğimiz daim olsun. Sizlere hizmet etmek bizleri mutlu ediyor. Roman mahallelerimize eğitimden kültüre, spordan fiziksel dönüşeme kadar her alanda yatırımlar yaptık. En Roman Dostu Belediye Başkanı seçildim. Bunu da yaptığımız hizmetlerin karşılığında aldık. Sizler hiç bir seçimde bizi mahcup etmediniz. 24 Haziran, ülkemiz ve milletimiz için önemli bir viraj. Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Hem şehrimiz hem de ülkemiz için çok önemli yatırımlar yapılacak. Ancak bunların yapılması için istikrarın devamı gerekiyor. Bu nedenle 24 Haziran'da güçlü bir Meclis ile sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçeceğiz" şeklinde konuştu.

TERAVİH SONRASI BULUŞMALARI

Sağlık Bakanı  Ahmet Demircan, Vali Kaymak, İl Başkanı Karaduman, Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, Yavuz Selim Mahallesi’ndeki iftar programının ardından Kuzey Yıldızı Mahallesi'nde teravih namazı sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle halkıyla çay içip, sohbet eden Bakan Demircan ve beraberindekiler, vatandaşların sorularını da cevaplandırdı.

SIRADAKİ HABER
}