HaberlerSamsun HaberleriMeteoroloji uyardı! Ani ve şiddetli şekilde yağacak

Meteoroloji uyardı! Ani ve şiddetli şekilde yağacak - Samsun Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, yağışlı mevsimin 20-30 gün geciktiğini belirterek, 'Ilıman bir kış geçirdiğimiz için nisan ayı kurak geçti. Normalde nisan ayında gerçekleşen yağışlar bugünlere sarktı' dedi

Meteoroloji uyardı! Ani ve şiddetli şekilde yağacak

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların görüldüğü kış ve ilkbahar aylarından sonra Samsun, bir süredir nispeten serin ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, yağışlı mevsimin 20-30 gün geciktiğini söyleyerek, "Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun ve bölgede de çok bulutlu ve sağanak yağışlı bir mevsimdeyiz. Ilıman bir kış geçirdiğimiz için nisan ayı kurak geçti, normalde nisan ayında gerçekleşen yağışlar bugünlere sarktı" ifadelerini kullandı.

YAZ, SICAK GEÇECEK

Ani ve şiddetli sağanak yağışlara karşı uyarılarda bulunan Yüce, "Gündüz ısınan sıcak hava, atmosferin üst kısmında serin havayla karşılaşınca ani ve şiddetli sağanak yağışlar gerçekleşebiliyor. Önümüzdeki günlerde ise yağışlar mevsim normalleri düzeyinde görülecek. Türkiye genelinde hava sıcaklıkları önceki yılların ortalamasının 0,5 ila 1 derece üzerinde olacak. Ancak kavrulacağımız bir sıcaklık beklemiyoruz" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}