HaberlerKötü gün dostuyuz

Kötü gün dostuyuz

Samsun Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yıldız, 'Sigorta acenteleri, müşterinin bir danışmanı, aile üyesi, arkadaşıdır. Bizler müşterimizin iyi gün dostu değil kötü gün dostuyuz' dedi.

Kötü gün dostuyuz

Samsun Sigorta Acenteleri Derneği, Sigortacılık Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açıklama yapan Dernek Başkanı Serdar Yıldız, sigortacılığın tarihi hakkında üyelere bilgi verdi.

İLK ARADIĞI KİŞİLERİZ

Başkan Yıldız, “İnsan hayatı devam ettikçe insanı tehdit eden risklerde var olacak. Bu riskleri kaldırmak için sigorta gibi finansal çözümler de mevcut olacak. Sigorta hizmetlerinin bireylere ve firmalara ulaşmasını sağlayan en önemli satış kanalı acentelerdir. Günümüzde sigorta acentelerinin sigorta sektörünün prim üretimi içinde almış olduğu pay, sektördeki öneminin vurgulanmasında başlıca etken. Sigorta acenteleri müşterinin bir danışmanı, aile üyesi, arkadaşı şeklindedir. Müşterinin hasar anında ilk aradığı kişiler acentelerdir. Bizler müşterimizin iyi gün dostu değil kötü gün dostuyuzdur. Sigorta sektörünün görünmeyen aktörlerinden birisi de eksperlerdir. Sektöre inanılmaz katkı yapıyorlar. Bu katkıya rağmen bu oranda saygı gördüğünü söylemek imkansızdır. Sigorta haftasını kutladığımız bu günde buraya gelen sektör emekçilerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}