HaberlerKocaeli HaberleriKartepe'de Ramazan şenlikleri devam ediyor

Kartepe'de Ramazan şenlikleri devam ediyor - Kocaeli Haberleri

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından organize edilen Ramazan şenlikleri büyük ilgi ve katılımlarla devam ediyor.

Kartepe'de Ramazan şenlikleri devam ediyor

Beş bine yakın üyesi ile Kartepeli çocukları sosyal ve kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam eden Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Ramazan şenlikleriyle çocuklara unutulmaz anlar yaşatıyor. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayı Ramazan'da farklı mahallelerde iftar sonrası düzenlenen etkinlikler saat 21.00-22.00 arasında gerçekleştiriliyor. Ataşehir, Dumlupınar, Maşukiye, Arslanbey ve Rahmiye mahallelerinde yüzlerce çocuğa ulaşan Çocuk Kulübü, Ataevler, Hasanpaşa, Köseköy, FSM, Emekevler, İstasyon, Derbent, Suadiye ve Eşme mahallerinde şenliklere devam edecek.
Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından organize edilen Ramazan şenlikleri zengin içeriğiyle çocuklara keyifli zaman geçirme imkan sağlıyor. Meddah gösterileri, Hacivat Karagöz, Ateşbaz, jönglör, tahta bacak ve daha birçok özel etkinlik Kartepeli miniklerin beğenisine sunuluyor. Etkinliğe katılan tüm misafirlere Kartepe Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Osmanlı macunu, pamuk şeker, Pop corn ve çay ikram ediliyor.
Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ramazan Şenliği'ne katılarak çocukların mutluluklarına ortak olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 'Düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımız hem çok eğleniyor, hem de kültürümüzü yakından tanıma fırsatı buluyor. Gelenek ve göreneklerine bağlı bir neslin yetişmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz' ifadelerini kullandı. Kartepeli miniklere mısır ikram eden Başkan Üzülmez, çocukların gözlerinden öperek veda ederken, onların sevgisi ve enerjisi ile moral depoladı.

SIRADAKİ HABER
}