HaberlerAksoy'dan yeni kitap

Aksoy'dan yeni kitap

19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy'un, 'Futbol Öğretim Programı' isimli dördüncü kitabı piyasaya çıktı. Aksoy, kitabın ülkedeki futbol adamları tarafından kısa sürede büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Aksoy'dan yeni kitap

FEDAYİ AKSOY'UN DÖRDÜNCÜ KİTABI

Samsunlu futbol adamı, Türkiye Futbol Federasyonu Tudor ünvanlı antrenör ve 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy, futbol üzerine dördüncü kitabını piyasaya sürdü. 'Futbol Öğretim Programı' isimli kitap içerisinde yer alan fotoğraflar Haber Gazetesi Spor Müdürü Selçuk Kaya tarafından çekilirken, yine kitap içerisinde yer alan 1 saatlik video DVD'de Haberaks TV katkılarıyla hazırlandı. Yazar Fedayi Aksoy, önceki gün Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak ile Haber Gazetesi Spor Müdürü Selçuk Kaya'yı ziyaret ederek kitabını hediye etti.

HABER MEDYA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Fedayi Aksoy, kitabın daha yeri piyasaya sürülmesine rağmen ülkedeki futbol adamları tarafından kısa sürede büyük ilgi gördüğünü ifada etti. Aksoy, hem video hem de fotoğraf olarak kendisine yardımcı olan Haber Medya Grubu'na da teşekkür etti. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak ise, "Ülkemizde 19. yüzyıldan beri oynanan spor dalları arasında taraftar sayısıyla futbol, her zaman en çok ilgi gören branş olmuştur. Futbol, şehirlerimizde 7'den 70'e kadar oynanan tüm branşlar içerisinde bugüne kadar da ilk sıradaki yerini korumayı başarmıştır. Ülkemizde 1985 yılına kadar futbol tamamen yerli sporcularla oynanarak hem yerel, hem de uluslararası müsabakalarda önemli başarılar kazanılmıştır. Daha sonraki yıllarda dünyadaki ülkelerin güçlenen ekonomileriyle beraber futbolun kalitesi ve önemi artmıştır. Buna bağlı olarak yerel liglerde kulüplerarası ve uluslararası takımlar arasında rekabetin artmasıyla futbol dünyada daha çok önemli spor dalı olmuştur" diye konuştu.

BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAKTIR

Şenocak, "Galibiyetler kazanmak, şampiyon olmak, kupalar almak için, daha çok kaliteli ve iyi futbolculara gerek duyulduğundan, kulüpler büyük paralar ödeyerek transfer yoluyla güçlü takımlar oluşturmayı tercih edince, maalesef ülkemizde futbol okullarına fazla önem verilmediğini görmekteyiz. Ancak yinede futbol büyük bir endüstri olarak bacasız sanayi gibi hem ülke markasına, hem bulunduğu şehrin tanıtımına ve ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Buradan baktığımızda Fedayi Aksoy hocamızın yazmış olduğu Futbol Öğretim Programı kitabını ülkemizde futbola gönül vermiş ve verecek gençlerimizin fiziksel ve ruhsal anlamda güçlü ahlaklı futbolcuların yetişmesine büyük katkılar sağlayacağına inancım tam. Değerli hocamızın katkılarıyla yetişen bu futbolcumların ülkemizde göstereceği başarıların yanı sıra transfer yoluyla dünyanın her yerinde oynayarak, ülkemize maddi kaynakların yanı sıra marka değerini artırıcı büyük katkılar sağlayacağı için sevgili hocamızı tebrik ediyor, başarılırının devamını diliyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}