HaberlerSamsun HaberleriADD Samsun, genel merkezi istifaya çağırdı

ADD Samsun, genel merkezi istifaya çağırdı - Samsun Haberleri

ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu, ADD Genel Başkanının ve Genel Yönetim Kurulu'nun güvenilirliğini zedelediğini ve istifa etmeleri gerektiğini açıkladı.

ADD Samsun, genel merkezi istifaya çağırdı

ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu, ulusal yazılı ve görsel basında yer alan ADD Genel Merkezi’nin 27 Mayıs tarihinde, 1960 darbesini öven sosyal mecra mesajı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu twitter mesajının büyük bir talihsizlik olduğu belirtildi.

KABUL EDİLEMEZ

Açıklamanın devamında, “Bu ülkede Atatürkçüler, ne olursa olsun, tüm darbelerden en fazla zararı görenler arasında yer almıştır. Derneğimizin kurucuları ve önemli şahsiyetleri Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı darbelerin ceberut zihniyeti ile aynı mantık içinde bizlerce faili belli, resmi kurumlarca faili meçhul olan şehitlerimizdir. Bununla birlikte her askeri darbesi ile demokrasimize balta vurulmasıyla birçok üyemiz hak etmediği zulüme uğramıştır. Bu ülkenin Atatürkçüleri ve ADD üyeleri, demokrasiyi kimi zaman ineceğimiz, istediğiniz zaman bineceğimiz bir vagon olarak görmemekte ve bu düşünceyi sahiplenenlere karşı yıllardır amansız bir vermektedir. Hal böyleyken ADD Genel Merkezi tarafından oluşturulan bu durum, tüm Atatürkçüleri ve ADD üyelerini kurumsal olarak temsil ediyor görünse de fikir bazında temsil etmiyor. Daha sonraki açıklamalarda kontrol dışı olan bu mesaj sebebiyle iç disiplin işleminin başlatması, kabahatin başka birine ihale edilmesi olarak değerlendirmemize sebep oldu. Bu durum, Samsun ADD Şubesi Yönetim Kurulu ve ADD üyeleri tarafından kabul edilemez. Söz konusu üzücü durum ve sonrasında gelişenler ADD Genel Başkanının ve Genel Yönetim Kurulunun güvenilirliğini zedeledi. Bizlerin beklentisi ve isteği, bu hatanın sorumluluğunu üstlenerek gereğinin yapılması ve istifa edilmesi” ifadeleri kullanıldı.

SIRADAKİ HABER
}