HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Baran'dan sel mağdurlarına destek

Başkan Baran'dan sel mağdurlarına destek - Kocaeli Haberleri

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, hafta içinde yaşanan sağanak yağış sonrasında mağdur olan 131 vatandaşa Körfez Belediyesi olarak bir defaya mahsus 2 bin lira nakdi yardım yapılacağını belirtti.

Başkan Baran'dan sel mağdurlarına destek

Körfez'de geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış, bazı bölgelerde sel mağduriyetlerinin yaşanmasına neden olmuştu. Özellikle Yavuz Sultan Selim Mahallesi ve Çamlıtepe Mahallesi'nde mağduriyetlerin yaşanması sonrası Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da bölgede incelemelerde bulunarak, mağdurların her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.
Konu Körfez Belediyesi'nin Haziran ayı meclis toplantısında da gündeme geldi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, konu ile ilgili meclis toplantısında yaptığı konuşmada 'Ortalama metrekareye 70 kilogram yağışın düştüğü bir sağanak yağış sonrası bazı ailelerimizin mağduriyeti doğdu. Biz de Körfez Belediyesi olarak gerekli yardımı yapmayı kararlaştırdık. Tespiti yapılan 131 mağdura bir kereye mahsus 2'şer bin lira nakdi yardım yapacağız' dedi.
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın bu konuşması sonrasında gündem maddesi olarak meclis üyeleri tarafından da oy birliğiyle kabul edildi.

SIRADAKİ HABER
}