HaberlerSamsun HaberleriSeçimin kalbi SKM'lerde atıyor

Seçimin kalbi SKM'lerde atıyor - Samsun Haberleri

Türkiye'nin gireceği 24 Haziran seçimleri hazırlıkları kapsamında Samsun'da siyasi partilerin kurduğu Seçim Koordinasyon Merkezleri'nde seçimin kalbi atıyor. Binlerce partili de sahada yoğun programlarla terliyor

Seçimin kalbi SKM'lerde atıyor

Türkiye 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için gün sayarken, siyasi partiler Seçim Koordinasyon Merkezleri (SKM) aracılığıyla halkla bir araya geliyor. Adaylar sahada parti yöneticileriyle birlikte adeta sokak sokak dolaşırken, vatandaşlar da SKM'lara giderek seçimler hakkında bilgi alıyor.

TAM KADRO SAHADA

AK Parti Samsun milletvekilleri ve milletvekili adayları, her gün il yöneticileri, kadın kolları ile gençlik kollarıyla birlikte Samsun'un farklı bir ilçesine giderek, vatandaşlara 24 Haziran'ın önemini anlatıyor. Kimi zaman sahur saatlerine kadar süren parti çalışmaları, ertesi gün aynı hızla devam ediyor. Bir süre önce açılan AK Parti SKM'de ise adayların çalışma takvimi oluşturuluyor, seçim reklamları yönetiliyor ve vatandaşın soruları cevaplanıyor. Ramazan dolayısıyla sahura kadar açık olan SKM, sabah saatlerinde açılarak çalışmalarına devam ediyor.

PARTİ BAYRAĞI YOK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun teşkilatının milletvekili adayları seçim çalışmalarını Samsun ve ilçelerinde sürdürürken, İstiklal Caddesi üzerinde Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için çalışan seçmen iletişim merkezi vatandaşların sorularına yanıt veriyor. İstiklal Caddesi'nde bulunan merkezde, milletvekili adayları için herhangi bir çalışma yok. Aynı zamanda merkezde CHP bayrakları yerine yalnızca Türk bayrağı kullanılıyor.

DUR DURAK YOK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun ve ilçe teşkilatları sahada propaganda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Adaylar her gün Samsun'un farklı bir ilçesine giderek, Cumhur İttifakı'nı ve seçimlerin önemini anlatıyor. İftar ve sahur programlarında vatandaşlarla bir araya geliyor. MHP'nin seçim koordinasyon merkezi çalışmaları ise tamamlanmak üzere ve açılışı 3 Haziran pazar günü gerçekleştirilecek.

KAZA ŞOKU

Ankara'da gerçekleşecek tanıtım toplantısına giderken yaşanan trafik kazası sonrasında şok yaşayan İYİ Parti Samsun ise seçim çalışmalarına birkaç gün ara vermek zorunda kalsa da, yeni plan ve programlarını yaparak sahaya yeniden inmeye hazırlanıyor. Bir süre önce açılan SKM'de ise, sahura kadar vatandaşlarla bir arada olan İYİ Partililer, seçim çalışmalarını buradan yürütmeye devam edecek.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}