HaberlerSamsun HaberleriEğitim hakkını yok sayıyor

Eğitim hakkını yok sayıyor - Samsun Haberleri

Eğitim-Sen Samsun Şubesi, TEOG yerine getirilecek yeni sisteme karşı imza kampanyası başlattı. Başkan İsmail Yavuz, 'Okulları nitelikli ve niteliksiz diye ikiye ayıran bu sistem, her çocuğun nitelikli eğitim hakkına sahip olduğunu yok sayıyor' dedi

Eğitim hakkını yok sayıyor

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Samsun Şubesi, eğitimde TEOG yerine getirilmesi planlanan yeni sisteme karşı imza kampanyası başlattı. İlkadım İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi üzerinde açtıkları stantla vatandaşlardan imza toplayan Eğitim-Sen'liler, yeni sistemden vazgeçilmesi gerektiğini savundu. İmza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, eski CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz de imzayla katkıda bulundu.

TESLİM ETMEYECEĞİZ

Grup adına konuşan Başkan İsmail Yavuz, "Yeni sistemde Bakanlığın ısrarcı olduğunu biliyoruz. Bizler biliyoruz ki sizlerle birlikte bu sistemi durdurabiliriz. Okulları nitelikli ve niteliksiz diye ikiye ayıran bu sistem, her çocuğun nitelikli eğitim hakkına sahip olduğunu yok sayıyor. Çocuklarımızın istemediği bir okul türüne fiilen yönlendirilmesine karşı çıkarak, her çocuğun daha iyi bir geleceği hak ettiğini savunursak, çocuklarımızı ve öğrencilerimizi bu sorunlardan kurtarabiliriz. Çocuklarımızı, öğrencilerimizi bu karanlığa ve bilinmezliğe teslim etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}