HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da gözü yaşlı annenin üst geçit isyanı

Samsun'da gözü yaşlı annenin üst geçit isyanı - Samsun Haberleri

Samsun'da, kızını trafik kazasında kaybeden anne, çocuğunun yaşamının yitirdiği yere üst geçit konulması isteğiyle eylem yaptı. Gözü yaşlı anne, 'Ben Bowling Salonu veya Golf Sahası değil, çocukların güvenli ulaşımını istiyorum' dedi

Samsun'da gözü yaşlı annenin üst geçit isyanı

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde kırmızı ışık bulunmayan yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen 10 yaşındaki Azra, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Gözü yaşlı anne Lale Yüksel Baştaş, başka canlar yanmasın diye dün olay yerinde eylem yaptı.

YAYA GEÇİDİ SONU OLDU

Kılıçdede Tramvay Durağı'nda bulunan yaya geçidinden, annesi ile birlikte karşıya
geçmeye çalışan Azra Baştaş, otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Minik Azra, kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan bütün müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

ANNE İSYAN ETTİ

Bir süre yoğun bakımda kalan Azra'nın hayata tutunamaması, annesi Lale ve sınıf arkadaşlarını yasa boğdu. Kızının cenazesinde güçlükle ayakta durabilen anne, olayın yaşandığı Kılıçdede Tramvay İstasyonu'nda basın açıklaması yaparak başka canların yanmasını engellemek istediğini duyurmuştu.

YASAĞA RAĞMEN EYLEM

Azra'nın sınıf arkadaşları ve sevenleri ile dün bir araya gelen anne Lale Baştaş, olay yerinde basın açıklaması yapmak istedi. Polis ekiplerinin izinsiz eylem yapılması halinde idari yaptırım uygulanacağı bildirilmesine rağmen, anne eylemini sürdürerek kızının hayatına mal olan yaya geçidinde basın açıklaması yaptı.

BAŞKA CANLAR YANMASIN

Gözyaşlarına engel olamayan ve olay yerine gelince o anların gözünün önüne geldiğini ifade eden anne Baştaş, "İlk göz ağrımı toprağa verdim. Küçük kardeşleri ablalarının artık bizimle olamayacağını hala bilmiyor. Bu acıya nasıl dayanılır ve ne yapılır bilemiyorum. Bu bir kaza mıydı, yoksa ihmaller zinciri miydi? Daha önce de buna benzer kazalar olmasına rağmen neden önlem alınmadı? Şehirlerarası bir yolda tramvaydan inen vatandaşa ne alt ne de üst geçit verilmemiş olmasının sonucudur bu. Benim canım yandı, başka canlar yanmasın. Ben Bowling Salonu veya Golf Sahası değil, çocukların güvenli ulaşımını istiyorum" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}