HaberlerKocaeli HaberleriGebze'de iftar sofrası Cumhuriyet Mahallesi'nde kuruldu

Gebze'de iftar sofrası Cumhuriyet Mahallesi'nde kuruldu - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri, Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi.

Gebze'de iftar sofrası Cumhuriyet Mahallesi'nde kuruldu

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri Cumhuriyet Mahallesi'nde devam etti. Binlerce mahalle sakini iftarını aynı sofra etrafında birlikte oruç açtı. Binlerce mahalle sakinini bir araya getiren geleneksel iftar programına Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Belediye Başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
İftar yemeği öncesinde mahalleyi gezen Başkan Adnan Köşker, vatandaşları iftar yemeğine davet etti. Daha sonra iftar yemeğinin verildiği alana gelen Başkan köşker, vatandaşları selamladı. İftar yemeği öncesinde konuşan Köşker, 'Allah'a şükürler olsun ki bizleri yeniden Ramazan'a kavuşturdu ve hep birlikte aynı sofranın etrafında iftar açmak nasip oldu. Çok şükür bolluklar içerisinde bir Ramazan geçiriyoruz. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim. Bu sofralar birlik, beraberlik, gönül sofrası. Bu sofra etrafında birlik ve beraberliğimiz güçleniyor, komşuluk ilişkilerimiz artıyor. Ne kadar şükretsek az' dedi.
Konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde Gebzeli vatandaşlar, oruçlarını açmanın heyecanını yaşadı.

SIRADAKİ HABER
}