HaberlerMilletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz: 'Samsun'un hızına hız kattık'

Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz: 'Samsun'un hızına hız kattık'

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, '15 yılda Samsun'a ulaştırma ve haberleşme alanında 5,2 milyar lira yatırım yaptık' dedi.

Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz: 'Samsun'un hızına hız kattık'

Samsun’da yapılan ulaşım ve haberleşme yatırımları hakkında bilgi veren AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’u diğer şehirlere bağlayan devlet yollarını 374 kilometreye; ilçe, belde ve köyleri şehir merkezine ulaştıran il yollarını 438 kilometreye uzattık. Böylece kente erişimi daha hızlı ve güvenli hale getirerek Samsun’daki karayolu ağını 306 kilometresi bölünmüş yol olmak üzere 812 kilometreye ulaştırdık” diye konuştu

SAMSUN-SİVAS HATTI

Samsun- Sivas tren hattının rehabilitasyonu ve sinyalizasyon yapım projesinin 2018 yılı içerisinde tamamlanacağını ifade eden Yılmaz, “Samsun-Amasya-Kalın (Sivas) arasında yer alan demiryolu hattı 378 km uzunluğunda olup, Modernizasyon Projesi kapsamında hattın iyileştirilmesi ile sinyalizasyon ve telekomünikasyon tesislerinin kurulumu sağlanacaktır. Samsun’dan Kalın istikametine doğru yapım çalışmalarına başlanmıştır. Altyapı, üstyapı ve sinyalizasyon yapım çalışmaları devam etmektedir. Proje 2018 yılı içerisinde tamamlanacaktır” dedi.

SIRADAKİ HABER
}