HaberlerTürkiye'nin '1' numarası

Türkiye'nin '1' numarası

Yıldız Kızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası'na yer alan Termeli Hasret Şahin, madalya koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi. Tataminin yıldızı olan Hasret, rakiplerini dize getirerek şampiyonluk madalyasını kazanan isim oldu

Türkiye'nin '1' numarası

HAKLI GURUR

Alanya'da düzenlenen Okullararası Yıldız Kızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda Samsun Terme Ortaokulu fırtınası esti. Elde ettiği başarılar ile adından söz ettiren Terme Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Hasret Şahin, 33 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Daha önce yapılan yarı final müsabakalarında ise sıkletlerinde ilk 4 dereceye giren sporcular altın madalya kazanarak Terme Ortaokulu'nu da Türkiye Şampiyonu yaptı. Terme Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Milli Takım Antrenörü Murat Özden, "Okulumuza Türkiye Şampiyonluğu kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

20 MADALYA KAZANDIK

Özden ayrıca, "Bu yıl ortaokullar ve liselerde il birinciliği, yarı final ve final müsabakadalarında toplam 20 madalya kazandık. Terme'de tekvandoyu bir numaralı spor haline getirdik. Hasret, 25 Nisan da Atina'da 1. olup Avrupa Şampiyonası için kota almıştı. İnşallah diğer sporcularım da bu performanslarını Türkiye Şampiyonasına yansıtır ve Avrupa Şampiyonası'na hep beraber gideriz.

Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen Okul Müdürü Ercan Ali Özdemir’e ve tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"dedi.

Salim YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}