HaberlerAli Koç'un listesinde Samsunlu iş adamı

Ali Koç'un listesinde Samsunlu iş adamı

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, listesini Divan Kurulu Başkanlığı'na teslim etti. Koç'un listesinde Samsunlu iş adamı Mustafa Tankut Turnaoğlu da yer aldı.

Ali Koç'un listesinde Samsunlu iş adamı

Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Aziz Yıldırım ve eski yöneticilerdenAli Koç'un yarıştığı başkanlık yarışında ortaya çıkan isimler taraftarlar tarafından araştırılmaya başlandı. Başkan adaylarıdan Ali Koç'un listesinde Samsun Bafra doğumlu iş adamıMustafa Tankut Turnaoğlu da kendine yer buldu.

Mustafa Tankut Turnaoğlu kimdir?

Türkiye’de ve yurtdışında kilit görevler üstlenen Tankut Turnaoğlu, 1991’de Eczacıbaşı - Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel’e atandı. Turnaoğlu 2010’dan bu yana Singapur’da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Turnaoğlu’nun, Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Pazarlama bölümünden de yüksek lisans derecesi bulunmakta. Tankut Turnaoğlu evli ve üç çocuğu var.

SIRADAKİ HABER
}